Eklembacaklılar tarafından uğradığımız kayıplar

admin | Eylül 27, 2017 | 0 | İlaçlama

Böcek, eklembacaklıların, altı bacaklı, çoğu kanatlı ve gövdeleri baş, göğüs, karın olarak eklemlerden oluşmuş olan hayvanlar sınıfı ve bu sınıfa giren bütün hayvanların genel adıdır. Tür ve takson bakımından dünya üzerinde en fazla sayıya sahip olan bu canlıların nesilleri git gide artar. Çok fazla türe sahip eklembacaklıların bazı cinsleri son derece tehlikelidir. Hatta öyledir ki insanlarla teması veya ısırması sonucu ölümcül hastalıklara dahi sebebiyet verebilirler.

Haşere problemi, insanları zaman zaman maddi, manevi ve psikolojik kayıplara uğratabilir. Herhangi bir işletmede haşere sorununun olması ve bunun müşteriler tarafından gözlemlenmesi o mekanın bir daha tercih edilmemesine yol açacaktır. Aynı zamanda mutfakta bulunan gıda ürünlerine verdiği zararla bulaşıcı hastalıklara da sebebiyet verebilir. Sadece böcekler değil; gıda üzerine açılmış her türlü mekanda sinek, arı gibi kanatlı canlılar insanların gözünde hoş ve temiz karşılanmaz. Bu sebeple düzenli periyotlar halinde gerek mutfak ve lavabolar, gerekse insanlara hizmet edilen alanlar titizlikle ilaçlanmalıdır.

Eklembacaklılar tarafından uğradığımız kayıplar
Eklembacaklılar tarafından uğradığımız kayıplar

Bazı böcek türleri verimli araziler için yararlı olsa da geneli zarar vericidir. Bahçelere, tarlalara giren böcekler meyve ve sebzelere zarar vererek gıdaları tüketilemez hale getirir. Aynı zamanda böcekler, bahçe dekorasyonu için kullanılan süs çiçeklerini yıpratarak zarar verir.

Evlerin belirli bölgelerinde kendilerine yer edinen haşereler insan veya hayvan vücudunda kılcal damarlara konarak emilim yapar ve çeşitli salgın hastalıkları bu sayede canlılara bulaştırarak ölümcül hastalıklara neden olur. Bunlar gibi birçok zararın önüne geçmenin ve böceklerin yarattığı hasarları engellemenin en garantili ve temiz yöntemi ise böcek ilaçlama uygulamalarıdır. Bu uygulama sayesinde böcek istilalarının önüne geçilerek insanların yaşam alanları dezenfekte edilir. İşlem, uzman bir ekip tarafından doğaya ve çevredeki diğer canlılara zarar vermeyecek şekilde titizlikle gerçekleştirilir.

İlaçlama yapılacak ortam incelenerek alan büyüklüğüne, canlı miktarına, ilaçlama türüne karar verilir. Bu aşamalardan sonra ilaçlama işlemine geçilir. Dezenfekte işlemi sonrasında belirli bir süre alanda derinlemesine temizlik yapılmamasının önemi kadar belirli periyotlar halinde uygulamanın devamlılığı da şarttır.

Benzer İçerikler

Beykoz İlaçlama Ustası

admin2 | Eylül 14, 2018 | 0

Böcek ilaçlama konusu pek çok insanın tereddütle yaklaştığı, pek çok sebepten dolayı mecbur kalmadıkça başvurmadığı bir yol olarak karşımıza çıkıyor. Kimi insan, böcek ilaçlama firmalarının yüksek meblağlar istemesinden şikayetçiyken, kimileri…

Ev ilaçlama Fiyatları

admin2 | Temmuz 2, 2018 | 0

Ev ilaçlama Fiyatları, böcek ve haşereler yaşamımızı tehdit eden son derece tehlikeli organizmalardır. Önlem alınmadığı takdirde çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği söz konusudur. Küresel ısınma, kentsel dönüşüm, ekolojik sistemin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMET BÖLGELERİMİZ

7/24 BİZE ULAŞIN

İstanbul Avrupa
0(212) 853 73 66

İstanbul Anadolu
0(216) 494 15 67

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Etiket Bulutu