Fare alarmı kapıda olabilir!

admin | Eylül 26, 2017 | 0 | İlaçlama

Evinizin, iş yerinizin kısacası yaşam alanlarınızın izinsiz misafirleri olan farelerden tamamen kurtulmak neredeyse imkansız… Genellikle insanların bulunduğu ortamlarda ve yaşam alanlarında bulunan kemirgenler bireyleri her türlü maddi, manevi ve psikolojik zarara uğratabilirler.

Tarihten de bilindiği gibi ‘Kara ölüm’ olarak kayıtlara geçen veba hastalığının asıl taşıyıcıları farelerdir. Avrupa nüfusunun üçte birini yok eden bu hastalık bilinen en tehlikeli sonuçları doğurur. Kemirgenler taşıdığı bakteri hayvandan insana veya insandan insana bulaşabilir.
İş yeri sahibiyseniz müşterilerin bulunduğu alanda farelerin görülmesi mekanı prestij kaybına uğratıp, bir daha tercih edilmemesine sebep olacaktır. Aynı zamanda işletmelerin büyük mutfaklarında gezmekten hoşlanan kemirgenler herhangi pis ortamdan taşıdığı virüsü gıda maddelerine taşıyıp insanlara bulaşıcı hastalık taşıyabilir.

Ekili dikili verimli toprak ve bahçelere sızan fareler salya ve dışkılarıyla meyve ve sebzelere parazit bulaştırır. Bu hem gıdaların verimliliğini yok ederken hem de zehirlenmemize veya salgın hastalıklara yakalanmamıza sebebiyet verir. Evlerde veya iş yerlerinde dolaşan fareler ahşap eşyaları ve mobilyaları kemirerek ciddi boyutlu hasara uğratabilir.  Aynı zaman da koku algısı son derece gelişmiş olan bu canlılar açıkta herhangi bir yiyecek bulduğunda yemekten çekinmez.  Bunun ötesinde sevdiği yiyeceği görmüyor dahi olsa kokusuyla rahatlıkla ulaşabilir.

Hastaneler için ise diğer alanlardan daha tehlikeli şekilde tehdit barındırırlar. Fareler genellikle insanların yaşam alanlarının en karanlık yüzünü tercih eder. Bundan dolayı depolar, karanlık ve pis alanlar onların sevdiği ortamlardır. Hastanelerde fazla olan ilaçların depolarda saklanması şarttır. Rahat bir şekilde ilaçlara ulaşabilecek olan kemirgenler yine salya ve dışkı yoluyla çok büyük insan kayıplara veya salgın hastalıklara neden olabilir.
Her zaman için kendimizi ve çevremizi kemirgenlere karşı korumak büyük bir iyilik olacaktır. Böyle bir tehlikeyle karşılaşmayı beklemeden önlem almak ise maddi ve manevi yükümlülüğü ciddi manada hafifletir.

Farelerden kurtulmanın kesin çözümü yalnızca fare ilaçlama yöntemiyle mümkündür. Bağlı olduğunuz il veya ilçe ilaçlama hizmetleri bu konuda gerekli yardımı sağlar. Sağlık Bakanlığı’nca onaylı gerekli izin veya belgelerin bulunduğu ilaçlama hizmetlerinden gelen ekibin küçük bir keşfi sonrasında ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğü, ilaçlama yapılacak hayvanın türü ve ilaçlama çeşidi belirlenir. Tüm bu koşullara cevap sağlandıktan sonra ise ilaçlama uygulamasına geçilir.  Uygulama sonrasında tüm şikayetler ortadan kalkacaktır.

Benzer İçerikler

Beykoz İlaçlama Ustası

admin2 | Eylül 14, 2018 | 0

Böcek ilaçlama konusu pek çok insanın tereddütle yaklaştığı, pek çok sebepten dolayı mecbur kalmadıkça başvurmadığı bir yol olarak karşımıza çıkıyor. Kimi insan, böcek ilaçlama firmalarının yüksek meblağlar istemesinden şikayetçiyken, kimileri…

Ev ilaçlama Fiyatları

admin2 | Temmuz 2, 2018 | 0

Ev ilaçlama Fiyatları, böcek ve haşereler yaşamımızı tehdit eden son derece tehlikeli organizmalardır. Önlem alınmadığı takdirde çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği söz konusudur. Küresel ısınma, kentsel dönüşüm, ekolojik sistemin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMET BÖLGELERİMİZ

7/24 BİZE ULAŞIN

İstanbul Avrupa
0(212) 853 73 66

İstanbul Anadolu
0(216) 494 15 67

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Etiket Bulutu