Fare alarmı kapıda olabilir!

admin | Temmuz 11, 2018 | 0 | İlaçlama

Evinizin, iş yerinizin kısacası yaşam alanlarınızın izinsiz misafirleri olan farelerden tamamen kurtulmak neredeyse imkansız… Genellikle insanların bulunduğu ortamlarda ve yaşam alanlarında bulunan kemirgenler bireyleri her türlü maddi, manevi ve psikolojik zarara uğratabilirler.

Tarihten de bilindiği gibi ‘Kara ölüm’ olarak kayıtlara geçen veba hastalığının asıl taşıyıcıları farelerdir. Avrupa nüfusunun üçte birini yok eden bu hastalık bilinen en tehlikeli sonuçları doğurur. Kemirgenler taşıdığı bakteri hayvandan insana veya insandan insana bulaşabilir.
İş yeri sahibiyseniz müşterilerin bulunduğu alanda farelerin görülmesi mekanı prestij kaybına uğratıp, bir daha tercih edilmemesine sebep olacaktır. Aynı zamanda işletmelerin büyük mutfaklarında gezmekten hoşlanan kemirgenler herhangi pis ortamdan taşıdığı virüsü gıda maddelerine taşıyıp insanlara bulaşıcı hastalık taşıyabilir.

fare-alarmi-kapida-olabilir
fare-alarmi-kapida-olabilir

Ekili dikili verimli toprak ve bahçelere sızan fareler salya ve dışkılarıyla meyve ve sebzelere parazit bulaştırır. Bu hem gıdaların verimliliğini yok ederken hem de zehirlenmemize veya salgın hastalıklara yakalanmamıza sebebiyet verir. Evlerde veya iş yerlerinde dolaşan fareler ahşap eşyaları ve mobilyaları kemirerek ciddi boyutlu hasara uğratabilir.  Aynı zaman da koku algısı son derece gelişmiş olan bu canlılar açıkta herhangi bir yiyecek bulduğunda yemekten çekinmez.  Bunun ötesinde sevdiği yiyeceği görmüyor dahi olsa kokusuyla rahatlıkla ulaşabilir.

Hastaneler için ise diğer alanlardan daha tehlikeli şekilde tehdit barındırırlar. Fareler genellikle insanların yaşam alanlarının en karanlık yüzünü tercih eder. Bundan dolayı depolar, karanlık ve pis alanlar onların sevdiği ortamlardır. Hastanelerde fazla olan ilaçların depolarda saklanması şarttır. Rahat bir şekilde ilaçlara ulaşabilecek olan kemirgenler yine salya ve dışkı yoluyla çok büyük insan kayıplara veya salgın hastalıklara neden olabilir.
Her zaman için kendimizi ve çevremizi kemirgenlere karşı korumak büyük bir iyilik olacaktır. Böyle bir tehlikeyle karşılaşmayı beklemeden önlem almak ise maddi ve manevi yükümlülüğü ciddi manada hafifletir.

Farelerden kurtulmanın kesin çözümü yalnızca fare ilaçlama yöntemiyle mümkündür. Bağlı olduğunuz il veya ilçe ilaçlama hizmetleri bu konuda gerekli yardımı sağlar. Sağlık Bakanlığı’nca onaylı gerekli izin veya belgelerin bulunduğu ilaçlama hizmetlerinden gelen ekibin küçük bir keşfi sonrasında ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğü, ilaçlama yapılacak hayvanın türü ve ilaçlama çeşidi belirlenir. Tüm bu koşullara cevap sağlandıktan sonra ise ilaçlama uygulamasına geçilir.  Uygulama sonrasında tüm şikayetler ortadan kalkacaktır.

Benzer İçerikler

beykoz-ortacesme-bocek-ilaclama

Beykoz Ortaçeşme Böcek İlaçlama

admin2 | Kasım 10, 2018 | 0

Firmamız; Beykoz merkezli olarak kurulsa da İstanbul, İzmir ve Kocaeli'de tüm ilçe ve köylere ilaçlama hizmetlerini ulaştırmaktadır. Gerçekleştirdiği yöntemler insan sağlığını tehdit etmeyen, haşereler üzerinde kesin sonuç veren tekniklerdir. Ortaçeşme Böcek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir