Gümüş Böceği İlaçlama

admin | Ağustos 17, 2015 | 0 | İlaçlama

Gümüş böcekleri, haşereler arasında özellikle evlerde en sık karşılaşılan böceklerden biridir. Bu nedenle de onlardan mutlaka kurtulmak gereklidir. Daha çok balık böceği olarak da bilinen bu haşerenin bir diğer adı ise kitap yiyen böcektir.

Gümüş Böceklerinin Özellikleri Nelerdir?

Gümüş böceklerinin renkleri diğer haşerelerden oldukça farklıdır. Genel itibariyle sarı, kahverengi ya da siyah haşerelere alışık olduğumuz ülkemizde, gümüş böcekleri farklı olarak gri renktedir. Zaten bu ismi de renklerinden dolayı almışlardır. 2 uzun anteni olan bu haşere çok hızlı yumurtlar ve onları öldürdüğünüz zaman içlerinden beyaz bir sıvı çıkar.

Gümüş Böcekleri Nerelerde Bulunur?

Daha çok nemli bölgeleri seven gümüş böcekleri evlerimizde en çok banyolarımızda karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda mutfaklarda ve iç odalarda da olabilmektedir. Çoğu zaman kitap, defter yiyen bu haşere kütüphanelerde ve kırtasiyelerde, kitap satıcılarında, okullarda, evinde çok kitap olanlarda, kolilerin içlerinde oldukça fazladır. İlçemizde de hemen her evde bu haşereye rastlanmaktadır.

Gümüş Böceklerinden Kurtulma Yolları

Öncelikli olarak nemli ve rutubetli evlerin rutubetini azaltmalısınız. Evinizi bol bol havalandırmalı, nemli kalmamasını sağlamalısınız. Kitapları, defterleri tozlu raflar içinde bırakmamalı, sık sık tozlarını almalı ve rutubet oluşumunu engellemek için kitapları ara ara güneşe çıkarmalısınız. Eviniz eğer duvar kağıdı ile kaplıysa bu haşere evinizin en önemli misafiri haline gelebilir. Bu nedenle duvar kağıdından kurtulup sentetik boyalarla evinizi boyamalısınız. Fakat bu yöntemler sadece bir önlem olarak kalabilmektedir. En kesin sonuçları almak için iyi bir böcek ilaçlama şirketlerinden yardım almalı ve evinizi ilaçlatmalısınız.

Gümüş böceği ilaçlama işlemlerinde Beykoz Böcek İlaçlama firmamıza dilediğiniz zaman ulaşabilir, şikayet ettiğiniz her haşere türü için bizlerden yardım alabilirsiniz. Çağrı merkezlerimiz haftanın her günü ve her saati hizmetinizdedir.

Benzer İçerikler

Ev ilaçlama Fiyatları

admin2 | Temmuz 2, 2018 | 0

Ev ilaçlama Fiyatları, böcek ve haşereler yaşamımızı tehdit eden son derece tehlikeli organizmalardır. Önlem alınmadığı takdirde çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği söz konusudur. Küresel ısınma, kentsel dönüşüm, ekolojik sistemin…

Bakırköy Böcek ilaçlama Fiyatları

admin2 | Haziran 26, 2018 | 0

Bakırköy Böcek ilaçlama Fiyatları, Bakırköy Avrupa Yakası'nda bulunan eşsiz doğa güzelliğiyle dikkat çeken, kültür, sanat, eğlence ve alışveriş merkezleriyle popüler ilçelerden biridir. Hayatımızı tehdit eden böcek ve haşereler Bakırköy'de özellikle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMET BÖLGELERİMİZ

7/24 BİZE ULAŞIN

İstanbul Avrupa
0(212) 853 73 66

İstanbul Anadolu
0(216) 494 15 67

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Etiket Bulutu