İlaçlanan ev nasıl temizlenmeli?

admin | Ağustos 4, 2017 | 0 | İlaçlama

Böcek ilaçları haşereleri imha etmek için insan sağlığı için zararlı olabilecek maddelerden oluşmaktadır. Bundan dolayı böcek ilaçlamadan sonra ev temizleme işlemi ihmal edilmemeli. Bu kimyasal maddelerin ilaçlı uygulama esnasında mutfakta bulunan eşyalarınıza ve gıda maddelerine bulaşmaması için işlem önce mutlaka mutfağınızda bulunan gıdalarınızı ve kullanılan araç-gereçleri koruma altına almalı ya da mutfaktan dışarı çıkarmalısınız. Eğer mutfağınızda ilaçlı müdahale yapıldıysa temizliğe ilk olarak mutfaktan başlamalısınız. İyi bir ilaçlama firması sizi uygulama öncesi ve sonrası uymanız gereken kurallar konusunda bilgilendirir. Ancak piyasa yasal olmayan ve Sağlık Bakanlığından ruhsat almamış taşeron firmalar insan sağlığını tehdit eden uygulamalar yapmaktadır. Bu firmalara karşı dikkatli olunmalıdır. Yıllar Beykoz ve İstanbul’da haşere ve farelere karşı  ilaçlı işlem hizmeti sunan Beykoz Böcek İlaçlama firmamız bünyesinde yetiştirdiği deneyimli kadrosuyla bakanlık onaylı ilaçları kullanmakta ve müşteri sağlığını ve memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Mutfağınızda sıvı ve püskürtme yöntemiyle bir uygulama yapılmışsa 1-2 hafta kadar ıslak malzemelerle temizlik yapmamalısınız. Bu ilacın etkisini kırmamak ve başarı oranını arttırmak amacıyla önemlidir. Çünkü ilaçlar böceklere etki etmeden temizlenirse yapılan işlem başarısızlıkla sonuçlanır. Sıvı temizleme yerine kuru temizlik yapılmalıdır. 2 hafta sonra mutfağınızı komple temizleyebilirsiniz. Temizliğe başlamadan önce mutfağınızı iyice havalandırmanız daha rahat temizlik yapmanızı sağlar. Böcek ilaçlamadan sonra ev temizleme yaparken yemek yerken veya yaparken sıkça kullanılan alanlar ve tabak, çatal, kaşık, tencere, bardak, tava, yemek tahtası gibi malzemeler ıslak bir malzeme ile silinebilir veya yıkanabilir. Ancak bunun haricinde böceklerin girmesi kuvvetle muhtemel olan dolap araları, dolap arkaları, ocak altları gibi alanlarda kısa bir süreliğine temizlik yapmamalı. Çünkü böceklerin ilaca ulaşma süresi ve ilacın etkisine girmeleri zaman alacak bir süreçtir.

Çamaşır suyu temizlik sürecinin hiçbir aşamasında kullanılmamalıdır. Uygulanan kimyasal ilaç ile buluştuğu andan itibaren sağlığınıza ciddi zararlı olur. Temizlik yaparken cildinizin tahriş olmaması ve kimyasal böcek ilacıyla temas etmemek için eldiven giyin. Böcek ilaçlamadan sonra ev temizleme işlemi sonrasında temizlik yapılmada kullanılan malzemeleri bir daha kullanmamız daha uygun olacaktır. Çünkü ilacın bulaştığı araç-gereçlerin tekrar başka bir işte kullanılması ciddi sağlık sorunlarına kapı açabilir ve son derecede riskli bir davranıştır.

Related Posts

Lağım faresi ilaçlama

admin | Aralık 15, 2017 | 0

Beykoz böcek ilaçlama firması yaşam alanlarınıza giren tüm böcek ve fare çeşitlerine karşı olduğu gibi, lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir. Lağım fareleri kemirgen türleri arasında en pis canlılar arasındadır.…

Akrep ilaçlama uygulaması

admin | Kasım 29, 2017 | 0

Eklem bacaklılar sınıfının 4 ayaklı, önde 2 kıskacı bulunan hayvan türü olan akreplerin tümü zehirlidir. Beykoz böcek ilaçlama olarak yıllardan beri vermiş olduğumuz kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışını akrep…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMET BÖLGELERİMİZ

7/24 BİZE ULAŞIN

İstanbul Avrupa
0212 451 09 83
İstanbul Anadolu
0216 337 76 66
Kocaeli
0262 641 98 72
İzmir
0232 445 34 79

Referanslar

Etiket Bulutu