Kertenkele İlaçlama

admin | Temmuz 23, 2018 | 0 | İlaçlama

İlçemizde en çok yakınılan haşere türlerinden ilk sıralarda gelen tür de kertenkelelerdir. Çünkü yeşiliyle, deniziyle, elverişli hava koşullarıyla ilçemiz sadece kertenkeleler için değil pek çok haşere için de uygun barınma imkanları sunmaktadır. Bunlardan biri de kertenkelelerdir.

Özellikleri

Kertenkelelerin en belirgin ve bilinen özellikleri elbette sürüngen olmaları ve kuyruklarının kopması durumunda dahi hayatta kalabilmeleri, hatta kuyruklarından yeni bir kertenkele doğabilmesidir. Dünyada ve elbette ülkemizde yüzlerce çeşit kertenkele türü bulunmaktadır. Ülkemizde de özellikle iç kesimlerde onlarca tür kertenkeleye rastlamak mümkündür. Fakat genel olarak bu kertenkele türlerini iki grupta toplayabiliriz.

  • Birincisi şeffaf veya pembe renkli kertenkelelerdir. Henüz yavru kertenkele statüsünde olduklarından çok hızlı hareket edemezler. Dış kabuklarının altından iç organları, kılcal damarları görünür. Göz kapakları henüz yeterince oluşmadığı için vücuduna göre gözleri daha iridir. Genellikle tehlikesiz olsalar da pek çok bakteri ve mikrobu bünyelerinde taşırlar.
  • İkincisi ise gelişmiş kertenkelelerdir. Genellikle yeşil rengin hemen her tonunda olabilirler. Oldukça hızlıdırlar ve refleksleri gelişkindir. Bir binanın 10. Katına kadar, dış cephesinden hiç yorulmadan çıkabilirler. Evlerimize de sıva çatlaklarından, kapıların altından, pencerelerden girerler. Onları yakalayabilmek oldukça güçtür.

Kertenkele ile mücadele ederken oldukça sabırlı olmak gerekir. Çünkü halıların altından dolapların arkasına, koltuk döşemelerinin arasından perde kornişlerine kadar her noktada saklanabilirler. Bu nedenle de mutlaka kertenkele ilaçlama işlemleri yaptırmalısınız. Özellikle yeşil alanlara, bahçelere yakın olan hemen her noktada bu haşereden şikayet edilmektedir.

Böcek ve haşerelerin zararları insanlardan tutunda hayvanlara, besinlere, ekili dikili ürünlere, eşyalara kadar uzun bir listeye kadar uzanmaktadır. Hayvanlarda ve insanlarda görülen hastalıkların birçoğunun nedeni böcek ve haşerelerin taşıdıkları bakteri, virüs ve mikroplardır. Bunlar çeşitli yollarla ve hızla üreyen zararlı böcek ve haşereler ile bulunduğumuz alanlara çok kolay bir şekilde girebilmekte ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Geçmişte veba, tifo, kolera gibi ciddi boyutlarda ölüme sebep olan hastalıkların en önemli sebeplerinden biri olan böcek ve haşereler ile mücadele artık modern yöntemlerle yapılmaktadır. Artık günümüzde ilaçlama şirketleri tarafından yapılan bu modern ilaçlama sayesinde bu tür böcek ve haşerelerden tamamen kurtulabilirsiniz.
Yaşadığımız alanlara rahatlıkla girebilen haşere ve böcekler taşıdıkları bütün mikropları birçok yolla yiyeceklere, eşyalara bıraktıkları gibi doğrudan ısırma ve kan emme özellikleriyle de insanlara bulaştırabilmektedirler.

Beykoz Böcek İlaçlama firmamızın çağrı merkezleri üzerinden her böcek şikayetleriniz için haşere ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. İlaçlama uygulamalarımız garantilidir ve etkin koruma sağlamaktadır.

Benzer İçerikler

uskudar-bocek-ilaclama

Üsküdar Böcek İlaçlama

admin2 | Mayıs 11, 2019 | 0

Üsküdar Böcek İlaçlama, Başarı Böcek İlaçlama bünyesinde faaliyet göstermekte olan önemli ilaçlama servislerinden biridir. Tecrübeli ilaçlama ekipleri ve etkili ilaçlama yöntemleri ile tüm haşere ve kemirgen problemlerini kısa sürede ortadan…

poyrazkoy-bocek-ilaclama

Beykoz Poyrazköy Böcek İlaçlama

admin2 | Nisan 11, 2019 | 0

Poyrazköy böcek ilaçlama servisi Beykoz Böcek ilaçlama firması bünyesinde tüm Beykoz'un semtlerine 7/24 ilaçlama hizmeti veren bir firmadır. İlaçlama firmamızın uygulamaları, eğitim almış ve deneyimli ilaçlama ekipleri tarafından uygulanmaktadır. Poyrazköy haşere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Merhaba, ilaçlama hakkında bilgi almak için mesaj yazabilirsiniz.
Powered by