Kertenkele İlaçlama

admin | Ağustos 11, 2015 | 0 | İlaçlama

İlçemizde en çok yakınılan haşere türlerinden ilk sıralarda gelen tür de kertenkelelerdir. Çünkü yeşiliyle, deniziyle, elverişli hava koşullarıyla ilçemiz sadece kertenkeleler için değil pek çok haşere için de uygun barınma imkanları sunmaktadır. Bunlardan biri de kertenkelelerdir.

Özellikleri

Kertenkelelerin en belirgin ve bilinen özellikleri elbette sürüngen olmaları ve kuyruklarının kopması durumunda dahi hayatta kalabilmeleri, hatta kuyruklarından yeni bir kertenkele doğabilmesidir. Dünyada ve elbette ülkemizde yüzlerce çeşit kertenkele türü bulunmaktadır. Ülkemizde de özellikle iç kesimlerde onlarca tür kertenkeleye rastlamak mümkündür. Fakat genel olarak bu kertenkele türlerini iki grupta toplayabiliriz.

  • Birincisi şeffaf veya pembe renkli kertenkelelerdir. Henüz yavru kertenkele statüsünde olduklarından çok hızlı hareket edemezler. Dış kabuklarının altından iç organları, kılcal damarları görünür. Göz kapakları henüz yeterince oluşmadığı için vücuduna göre gözleri daha iridir. Genellikle tehlikesiz olsalar da pek çok bakteri ve mikrobu bünyelerinde taşırlar.
  • İkincisi ise gelişmiş kertenkelelerdir. Genellikle yeşil rengin hemen her tonunda olabilirler. Oldukça hızlıdırlar ve refleksleri gelişkindir. Bir binanın 10. Katına kadar, dış cephesinden hiç yorulmadan çıkabilirler. Evlerimize de sıva çatlaklarından, kapıların altından, pencerelerden girerler. Onları yakalayabilmek oldukça güçtür.

Kertenkele ile mücadele ederken oldukça sabırlı olmak gerekir. Çünkü halıların altından dolapların arkasına, koltuk döşemelerinin arasından perde kornişlerine kadar her noktada saklanabilirler. Bu nedenle de mutlaka kertenkele ilaçlama işlemleri yaptırmalısınız. Özellikle yeşil alanlara, bahçelere yakın olan hemen her noktada bu haşereden şikayet edilmektedir.

Böcek ve haşerelerin zararları insanlardan tutunda hayvanlara, besinlere, ekili dikili ürünlere, eşyalara kadar uzun bir listeye kadar uzanmaktadır. Hayvanlarda ve insanlarda görülen hastalıkların birçoğunun nedeni böcek ve haşerelerin taşıdıkları bakteri, virüs ve mikroplardır. Bunlar çeşitli yollarla ve hızla üreyen zararlı böcek ve haşereler ile bulunduğumuz alanlara çok kolay bir şekilde girebilmekte ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Geçmişte veba, tifo, kolera gibi ciddi boyutlarda ölüme sebep olan hastalıkların en önemli sebeplerinden biri olan böcek ve haşereler ile mücadele artık modern yöntemlerle yapılmaktadır. Artık günümüzde ilaçlama şirketleri tarafından yapılan bu modern ilaçlama sayesinde bu tür böcek ve haşerelerden tamamen kurtulabilirsiniz.
Yaşadığımız alanlara rahatlıkla girebilen haşere ve böcekler taşıdıkları bütün mikropları birçok yolla yiyeceklere, eşyalara bıraktıkları gibi doğrudan ısırma ve kan emme özellikleriyle de insanlara bulaştırabilmektedirler.

Beykoz Böcek İlaçlama firmamızın çağrı merkezleri üzerinden her böcek şikayetleriniz için haşere ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. İlaçlama uygulamalarımız garantilidir ve etkin koruma sağlamaktadır.

Benzer İçerikler

Ev ilaçlama Fiyatları

admin2 | Temmuz 2, 2018 | 0

Ev ilaçlama Fiyatları, böcek ve haşereler yaşamımızı tehdit eden son derece tehlikeli organizmalardır. Önlem alınmadığı takdirde çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği söz konusudur. Küresel ısınma, kentsel dönüşüm, ekolojik sistemin…

Bakırköy Böcek ilaçlama Fiyatları

admin2 | Haziran 26, 2018 | 0

Bakırköy Böcek ilaçlama Fiyatları, Bakırköy Avrupa Yakası'nda bulunan eşsiz doğa güzelliğiyle dikkat çeken, kültür, sanat, eğlence ve alışveriş merkezleriyle popüler ilçelerden biridir. Hayatımızı tehdit eden böcek ve haşereler Bakırköy'de özellikle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMET BÖLGELERİMİZ

7/24 BİZE ULAŞIN

İstanbul Avrupa
0(212) 853 73 66

İstanbul Anadolu
0(216) 494 15 67

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Etiket Bulutu