Tahtakurusu Nasıl Yok Edilir ?

admin | Temmuz 17, 2018 | 0 | İlaçlama

Böcekler oldukça farklı türlerde ve şekillerde olmakla birlikte, beslenme şekillerinden tutun da yaşadıkları yerlere kadar birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Tahtakurusu böceği de diğer haşerelerden oldukça farklı, her evde ve mekanda olabilen bir böcek türüdür. Ülkemizde çok fazla türü bulunan bu haşerenin özellikleri şöyledir:

  • Rutubetli ortamlarda yaşamayı seven tahtakurusu genellikle eski mobilyaların içinde yaşam sürmektedir.
  • Boyları 1 ile 3 cm arasında değişmekte, dış yüzeyleri ise parlak renktedir.
  • Çokbacaklılardan sayılsa da bu familyanın en yavaş hareket eden haşeresidir.
  • Geceleri, gündüzlere göre daha çok aktiftirler.

Tahtakurusu Nerelerde Bulunur?

Genellikle tahtadan yapılmış her eşyada bulunan bu haşere, kapılarda, koltuklarda, masalarda, döşemelerde, halıların içinde, ahşap evlerde fazlasıyla bulunurlar. Hatta kitapların, defterlerin arasında, kütüphanelerde, ağaçlarda ve bahçelerde fazlasıyla bulunurlar.

Evimizde Tahtakurusu Olduğunu Nasıl Anlayabiliriz?

Genellikle geceleri gıcırtılara benzer sesler duyuyorsak, yerlerde kemirilen tahtalardan tümsek şeklinde yükseltiler bulunuyorsa, mobilyalarınızda küçük delikler bulunuyorsa bu haşerenin evinizde olduğuna dair şüpheniz olmamalıdır. Peki tahtakurusu nasıl yok edilir ?

Tahtakurusu ilaçlama işlemlerini en iyi şekilde yapan ve sizlere garantili bir şekilde sonuç sunan bir ilaçlama firması yardımı ile bu haşereden kurtulabilirsiniz. Tüm böcek ilaçlama şikayetlerinde olduğu gibi, böceklerden korunma yollarında da her zaman yanınızda olan ve en deneyimli kadrosu ile ilaçlama yapan ve Beykoz İlaçlama firmamız, ilçemizdeki tüm zararlı haşere faaliyetlerini yok etmektedir. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

ortacesme-bocek-ilaclama

Ortaçeşme Böcek İlaçlama

admin2 | Kasım 10, 2018 | 0

Firmamız; Beykoz merkezli olarak kurulsa da İstanbul, İzmir ve Kocaeli'de tüm ilçe ve köylere ilaçlama hizmetlerini ulaştırmaktadır. Gerçekleştirdiği yöntemler insan sağlığını tehdit etmeyen, haşereler üzerinde kesin sonuç veren tekniklerdir. Ortaçeşme Böcek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir