Araba İlaçlama

admin | Eylül 25, 2018 | 0 | İlaçlama

Haşereler yalnızca evlerde değil; dükkan, apartman, depo, toplu taşıma, vapur, özel araç gibi insanların bulunduğu hemen her yerde görülmektedir. Bir kısmı insan artıklarıyla, bir kısmıysa kanla beslendiği için insanların çevresinde yaşamayı tercih etmekte olan haşerelerle mücadele son derece zor ve tehlikelidir. Onların bu inatçı tavrı biz insanları bezdirse de haşereyle mücadelede dirayetli olmak ve titiz davranmak son derece önemlidir. Ancak, yalnızca ev değil araba ilaçlama uygulamalarına da önem gösterilmelidir.

Araba İlaçlama

Haber manşetlerinde, “kraliçe arı arabada kilitli kaldı, tüm kovan onu kurtarmak üzere arabaya akın etti”, “arabanın kaportasından fare çıktı” gibi haberlere denk gelmişsinizdir. Bu gibi durumlar pek çok kişinin başına gelmiştir. Araba ilaçlama yapmadığınız halde; cam açık seyahat ederken arabanıza giren bir uçan hamamböceği, siz farkına varıncaya kadar arabanızda yuva yapıp çoğalabilir. Ya da bir arı, camdan içeri girerek araba kullandığınız esnada sizi sokabilir. Ayrıca, vücut yapıları hacimlerinden çok daha dar alanlardan geçmeye elverişli olan haşereler, arabadaki küçücük aralıklardan ve havalandırma deliklerinden bile içeri sızmayı başarırlar.

Arabaya Neden Böcek Girer?

  • Nemi ve sıcağı seven haşereler, kış aylarında kapalı alanlara hücum eder. Kışın soğuk havalarda sıcacık arabanız da onlar için son derece çekici olacaktır.
  • Aracınızı park ettiğiniz yer binanın kapalı otoparkı ise ve bu alanda ilaçlama uygulaması yapılmadıysa siz araba ilaçlama seçeneklerini yeniden gözden geçirmelisiniz. Çünkü, kapalı otoparklar genelde nemin ve rutubetin yoğun olduğu yerlerdir ve haşereler bu alanlarda cirit atar. Gece park halindeki aracınıza girip yuvalanmaları an meselesi!
  • Aracınızı ağaçlık ya da çimenlik alanlara park etmeniz, ya da piknik alanlarına sık gitmeniz tehdit altında olduğunuzun bir diğer göstergesidir.
  • Küçük çocukların arabada yemek yeme alışkanlığı, böceklerin geri çeviremeyeceği bir davetiyedir. Yere ya da koltuklara dökülen küçücük kırıntılar bile haşereler için ziyafet yerine geçecek ve sizden vazgeçmeleri imkansız hale gelecektir.
  • Ayakkabılarla girdiğimiz ve zeminde paspas olan arabaların temizliğinde çok titiz olunmalıdır. Aksi halde ayakkabıların tabanında taşıdığımız pislikler de haşerelerin yaşaması içi uygun ortamı sağlamış olacaktır.

Aracınızda haşere yaşamını engellemek için paspasları sık sık yıkamalı, araç içi ve dışını düzenli olarak temizlemeli, araç içi şarjlı süpürge edinerek her gün arabanın zemini ve koltukları detaylıca süpürmelisiniz. Ayrıca ev ve iş yerinizdeki kapalı otoparkların ilaçlandığından emin olmanızda ve açık alanda ormanlık alanlardan uzağa park etmenizde fayda var. Bütün bunları uygulamanıza rağmen çözüm bulamadıysanız; iyi bir araba ilaçlama firmasıyla görüşmenizde fayda var. Size bu konuda yardımcı olacak olan Beykoz böcek ilaçlama; pek çok özel aracı ve toplu taşıma araçlarını haşerelerden arındırmış, %100 müşteri memnuniyeti sağlamış bir firmadır.

Benzer İçerikler

gemi-ilaclama

Gemi İlaçlama

admin | Eylül 26, 2019 | 1

Gemi İlaçlama, Başarı Böcek İlaçlama bünyesinde sunulmakta olan profesyonel ilaçlama hizmetlerinden biridir. Geliştirmiş olduğumuz etkili ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaştığımız gemi ilaçlama hizmetlerimiz ile vapur, gemi, yat,…

uskudar-bocek-ilaclama

Üsküdar Böcek İlaçlama

admin | Mayıs 11, 2019 | 5

Üsküdar Böcek İlaçlama, Başarı Böcek İlaçlama bünyesinde faaliyet göstermekte olan önemli ilaçlama servislerinden biridir. Tecrübeli ilaçlama ekipleri ve etkili ilaçlama yöntemleri ile tüm haşere ve kemirgen problemlerini kısa sürede ortadan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir