Böcek Sokmalarında Ne Yapılır ?

admin | Temmuz 24, 2018 | 0 | İlaçlama

Böcekler insan sağlığına sadece mikrobik olarak etki etmemektedir. Aynı zamanda bulaşıcı hastalık gibi pek çok hastalığı bulaştırabilir, insanları sokabilir veya ısırabilirler. Bu da oldukça tehlikelidir. Pek çok kişi böcek ısırıklarını önemsemese de aslında mutlaka ısırılan bölge gözlem altına alınmalı, bölgeye doğru ve bilinçli müdahaleler yapılmalıdır. Peki böcek sokmalarında ne yapılır ?

  • Böcek sokmalarıyla karşılaşmamak için yapılması gereken ilk şey elbette haşere ilaçlaması yapılmasıdır. İnsanların haşere ilaçlamasının niçin yapıldığı konusunda bilinçlendirilmesi demek, böceklerden bizlere bulaşan hastalıkları ve böcek sokmalarını engellemek demektir.
  • İlaçlama işlemleri yapılmadığı taktirde elbette böcek ısırması ve sokmasıyla karşılaşmak kaçınılmazdır. Bölgeyi zehirli bir haşere soktuysa kesinlikle kendi kendinize tedavi yöntemi uygulamayın. Bölgeyi temiz bir suyla en az 5-10 dakika yıkayıp, acil servise gitmelisiniz. Eğer yanınızda refakat eden kimse yoksa, hemen 112’yi arayarak yardım isteyin.
  • Isırılan bölgelere yaygın bir şekilde uygulanan yöntemlerden biri de besin maddeleri sürerek tedavi sağlamaktır. Örneğin bölgeye toz şeker dökülmesi, limon ve sirke ile yıkanması, ovalanması gibi yöntemler çağ dışı olduğu gibi, bölgenin tedavisini imkansız hale getirir. Bu nedenle asla yaralı bölgelere bu besinlerle bir tedavi yapmaya çalışmayın.
  • Sinek ısırıklarında kaşınan bölgeyi kanatmamalı, kesini ve delici aletlerle bölgede yara açmamalısınız. Buz koyarak şişlik ve kaşıntıyı azaltabilirsiniz. Fakat beklemediğiniz şekilde morartı, iltihaplanma oluşumu varsa hemen acil servise gitmelisiniz.

Böcek ve haşerelerin zararları insanlardan tutunda hayvanlara, besinlere, ekili dikili ürünlere, eşyalara kadar uzun bir listeye kadar uzanmaktadır. Hayvanlarda ve insanlarda görülen hastalıkların birçoğunun nedeni böcek ve haşerelerin taşıdıkları bakteri, virüs ve mikroplardır. Bunlar çeşitli yollarla ve hızla üreyen zararlı böcek ve haşereler ile bulunduğumuz alanlara çok kolay bir şekilde girebilmekte ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Geçmişte veba, tifo, kolera gibi ciddi boyutlarda ölüme sebep olan hastalıkların en önemli sebeplerinden biri olan böcek ve haşereler ile mücadele artık modern yöntemlerle yapılmaktadır. Artık günümüzde ilaçlama şirketleri tarafından yapılan bu modern ilaçlama sayesinde bu tür böcek ve haşerelerden tamamen kurtulabilirsiniz.
Yaşadığımız alanlara rahatlıkla girebilen haşere ve böcekler taşıdıkları bütün mikropları birçok yolla yiyeceklere, eşyalara bıraktıkları gibi doğrudan ısırma ve kan emme özellikleriyle de insanlara bulaştırabilmektedirler

Beykoz Böcek İlaçlama firması sizlere böcek ısırıkları konusunda yapmanız veya yapmamanız gereken en önemli noktaları en doğru şekilde aktarmaktadır. Böcek sokmalarına mutlaka ilaçlama işlemleri ile önlem sağlamalısınız. Firmamızdan ilaçlama işlemleri hakkında bilgi almak isterseniz çağrı merkezlerimiz 7/24 açıktır.

Benzer İçerikler

gemi-ilaclama

Gemi İlaçlama

admin | Eylül 26, 2019 | 6

Gemi İlaçlama, Başarı Böcek İlaçlama bünyesinde sunulmakta olan profesyonel ilaçlama hizmetlerinden biridir. Geliştirmiş olduğumuz etkili ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaştığımız gemi ilaçlama hizmetlerimiz ile vapur, gemi, yat,…

uskudar-bocek-ilaclama

Üsküdar Böcek İlaçlama

admin | Mayıs 11, 2019 | 7

Üsküdar Böcek İlaçlama, Başarı Böcek İlaçlama bünyesinde faaliyet göstermekte olan önemli ilaçlama servislerinden biridir. Tecrübeli ilaçlama ekipleri ve etkili ilaçlama yöntemleri ile tüm haşere ve kemirgen problemlerini kısa sürede ortadan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir