Eklembacaklılar tarafından uğradığımız kayıplar

admin | Temmuz 10, 2018 | 0 | İlaçlama

Böcek, eklembacaklıların, altı bacaklı, çoğu kanatlı ve gövdeleri baş, göğüs, karın olarak eklemlerden oluşmuş olan hayvanlar sınıfı ve bu sınıfa giren bütün hayvanların genel adıdır. Tür ve takson bakımından dünya üzerinde en fazla sayıya sahip olan bu canlıların nesilleri git gide artar. Çok fazla türe sahip eklembacaklıların bazı cinsleri son derece tehlikelidir. Hatta öyledir ki insanlarla teması veya ısırması sonucu ölümcül hastalıklara dahi sebebiyet verebilirler.

Haşere problemi, insanları zaman zaman maddi, manevi ve psikolojik kayıplara uğratabilir. Herhangi bir işletmede haşere sorununun olması ve bunun müşteriler tarafından gözlemlenmesi o mekanın bir daha tercih edilmemesine yol açacaktır. Aynı zamanda mutfakta bulunan gıda ürünlerine verdiği zararla bulaşıcı hastalıklara da sebebiyet verebilir. Sadece böcekler değil; gıda üzerine açılmış her türlü mekanda sinek, arı gibi kanatlı canlılar insanların gözünde hoş ve temiz karşılanmaz. Bu sebeple düzenli periyotlar halinde gerek mutfak ve lavabolar, gerekse insanlara hizmet edilen alanlar titizlikle ilaçlanmalıdır.

eklem-bacaklilar
eklem-bacaklilar

Bazı böcek türleri verimli araziler için yararlı olsa da geneli zarar vericidir. Bahçelere, tarlalara giren böcekler meyve ve sebzelere zarar vererek gıdaları tüketilemez hale getirir. Aynı zamanda böcekler, bahçe dekorasyonu için kullanılan süs çiçeklerini yıpratarak zarar verir.

Evlerin belirli bölgelerinde kendilerine yer edinen haşereler insan veya hayvan vücudunda kılcal damarlara konarak emilim yapar ve çeşitli salgın hastalıkları bu sayede canlılara bulaştırarak ölümcül hastalıklara neden olur. Bunlar gibi birçok zararın önüne geçmenin ve böceklerin yarattığı hasarları engellemenin en garantili ve temiz yöntemi ise böcek ilaçlama uygulamalarıdır. Bu uygulama sayesinde böcek istilalarının önüne geçilerek insanların yaşam alanları dezenfekte edilir. İşlem, uzman bir ekip tarafından doğaya ve çevredeki diğer canlılara zarar vermeyecek şekilde titizlikle gerçekleştirilir.

İlaçlama yapılacak ortam incelenerek alan büyüklüğüne, canlı miktarına, ilaçlama türüne karar verilir. Bu aşamalardan sonra ilaçlama işlemine geçilir. Dezenfekte işlemi sonrasında belirli bir süre alanda derinlemesine temizlik yapılmamasının önemi kadar belirli periyotlar halinde uygulamanın devamlılığı da şarttır.

Benzer İçerikler

gemi-ilaclama

Gemi İlaçlama

admin | Eylül 26, 2019 | 1

Gemi İlaçlama, Başarı Böcek İlaçlama bünyesinde sunulmakta olan profesyonel ilaçlama hizmetlerinden biridir. Geliştirmiş olduğumuz etkili ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaştığımız gemi ilaçlama hizmetlerimiz ile vapur, gemi, yat,…

uskudar-bocek-ilaclama

Üsküdar Böcek İlaçlama

admin | Mayıs 11, 2019 | 5

Üsküdar Böcek İlaçlama, Başarı Böcek İlaçlama bünyesinde faaliyet göstermekte olan önemli ilaçlama servislerinden biridir. Tecrübeli ilaçlama ekipleri ve etkili ilaçlama yöntemleri ile tüm haşere ve kemirgen problemlerini kısa sürede ortadan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir