Gümüş Böceği İlaçlama

admin | Temmuz 12, 2018 | 0 | İlaçlama

Gümüş böcekleri, haşereler arasında özellikle evlerde en sık karşılaşılan böceklerden biridir. Bu nedenle de onlardan mutlaka kurtulmak gereklidir. Daha çok balık böceği olarak da bilinen bu haşerenin bir diğer adı ise kitap yiyen böcektir.

Gümüş Böceklerinin Özellikleri Nelerdir?

Gümüş böceklerinin renkleri diğer haşerelerden oldukça farklıdır. Genel itibariyle sarı, kahverengi ya da siyah haşerelere alışık olduğumuz ülkemizde, gümüş böcekleri farklı olarak gri renktedir. Zaten bu ismi de renklerinden dolayı almışlardır. 2 uzun anteni olan bu haşere çok hızlı yumurtlar ve onları öldürdüğünüz zaman içlerinden beyaz bir sıvı çıkar.

Gümüş Böcekleri Nerelerde Bulunur?

Daha çok nemli bölgeleri seven gümüş böcekleri evlerimizde en çok banyolarımızda karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda mutfaklarda ve iç odalarda da olabilmektedir. Çoğu zaman kitap, defter yiyen bu haşere kütüphanelerde ve kırtasiyelerde, kitap satıcılarında, okullarda, evinde çok kitap olanlarda, kolilerin içlerinde oldukça fazladır. İlçemizde de hemen her evde bu haşereye rastlanmaktadır.

Gümüş Böceklerinden Kurtulma Yolları

Öncelikli olarak nemli ve rutubetli evlerin rutubetini azaltmalısınız. Evinizi bol bol havalandırmalı, nemli kalmamasını sağlamalısınız. Kitapları, defterleri tozlu raflar içinde bırakmamalı, sık sık tozlarını almalı ve rutubet oluşumunu engellemek için kitapları ara ara güneşe çıkarmalısınız. Eviniz eğer duvar kağıdı ile kaplıysa bu haşere evinizin en önemli misafiri haline gelebilir. Bu nedenle duvar kağıdından kurtulup sentetik boyalarla evinizi boyamalısınız. Fakat bu yöntemler sadece bir önlem olarak kalabilmektedir. En kesin sonuçları almak için iyi bir böcek ilaçlama şirketlerinden yardım almalı ve evinizi ilaçlatmalısınız.

Gümüş böceği ilaçlama işlemlerinde Beykoz Böcek İlaçlama firmamıza dilediğiniz zaman ulaşabilir, şikayet ettiğiniz her haşere türü için bizlerden yardım alabilirsiniz. Çağrı merkezlerimiz haftanın her günü ve her saati hizmetinizdedir.

Benzer İçerikler

gemi-ilaclama

Gemi İlaçlama

admin | Eylül 26, 2019 | 6

Gemi İlaçlama, Başarı Böcek İlaçlama bünyesinde sunulmakta olan profesyonel ilaçlama hizmetlerinden biridir. Geliştirmiş olduğumuz etkili ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaştığımız gemi ilaçlama hizmetlerimiz ile vapur, gemi, yat,…

uskudar-bocek-ilaclama

Üsküdar Böcek İlaçlama

admin | Mayıs 11, 2019 | 7

Üsküdar Böcek İlaçlama, Başarı Böcek İlaçlama bünyesinde faaliyet göstermekte olan önemli ilaçlama servislerinden biridir. Tecrübeli ilaçlama ekipleri ve etkili ilaçlama yöntemleri ile tüm haşere ve kemirgen problemlerini kısa sürede ortadan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir