İlaçlanan ev nasıl temizlenmeli?

admin | Temmuz 12, 2018 | 6 | İlaçlama

Böcek ilaçları haşereleri imha etmek için insan sağlığı için zararlı olabilecek maddelerden oluşmaktadır. Bundan dolayı böcek ilaçlamadan sonra ev temizleme işlemi ihmal edilmemeli. Bu kimyasal maddelerin ilaçlı uygulama esnasında mutfakta bulunan eşyalarınıza ve gıda maddelerine bulaşmaması için işlem önce mutlaka mutfağınızda bulunan gıdalarınızı ve kullanılan araç-gereçleri koruma altına almalı ya da mutfaktan dışarı çıkarmalısınız. Eğer mutfağınızda ilaçlı müdahale yapıldıysa temizliğe ilk olarak mutfaktan başlamalısınız.

İyi bir ilaçlama firması sizi uygulama öncesi ve sonrası uymanız gereken kurallar konusunda bilgilendirir. Ancak piyasa yasal olmayan ve Sağlık Bakanlığından ruhsat almamış taşeron firmalar insan sağlığını tehdit eden uygulamalar yapmaktadır. Bu firmalara karşı dikkatli olunmalıdır. Yıllar Beykoz ve İstanbul’da haşere ve farelere karşı  ilaçlı işlem hizmeti sunan Beykoz Böcek İlaçlama firmamız bünyesinde yetiştirdiği deneyimli kadrosuyla bakanlık onaylı ilaçları kullanmakta ve müşteri sağlığını ve memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Mutfağınızda sıvı ve püskürtme yöntemiyle bir uygulama yapılmışsa 1-2 hafta kadar ıslak malzemelerle temizlik yapmamalısınız. Bu ilacın etkisini kırmamak ve başarı oranını arttırmak amacıyla önemlidir. Çünkü ilaçlar böceklere etki etmeden temizlenirse yapılan işlem başarısızlıkla sonuçlanır. Sıvı temizleme yerine kuru temizlik yapılmalıdır. 2 hafta sonra mutfağınızı komple temizleyebilirsiniz. Temizliğe başlamadan önce mutfağınızı iyice havalandırmanız daha rahat temizlik yapmanızı sağlar.

Böcek ilaçlamadan sonra ev temizleme yaparken yemek yerken veya yaparken sıkça kullanılan alanlar ve tabak, çatal, kaşık, tencere, bardak, tava, yemek tahtası gibi malzemeler ıslak bir malzeme ile silinebilir veya yıkanabilir. Ancak bunun haricinde böceklerin girmesi kuvvetle muhtemel olan dolap araları, dolap arkaları, ocak altları gibi alanlarda kısa bir süreliğine temizlik yapmamalı. Çünkü böceklerin ilaca ulaşma süresi ve ilacın etkisine girmeleri zaman alacak bir süreçtir.

Çamaşır suyu temizlik sürecinin hiçbir aşamasında kullanılmamalıdır. Uygulanan kimyasal ilaç ile buluştuğu andan itibaren sağlığınıza ciddi zararlı olur. Temizlik yaparken cildinizin tahriş olmaması ve kimyasal böcek ilacıyla temas etmemek için eldiven giyin. Böcek ilaçlamadan sonra ev temizleme işlemi sonrasında temizlik yapılmada kullanılan malzemeleri bir daha kullanmamız daha uygun olacaktır. Çünkü ilacın bulaştığı araç-gereçlerin tekrar başka bir işte kullanılması ciddi sağlık sorunlarına kapı açabilir ve son derecede riskli bir davranıştır.

Benzer İçerikler

gemi-ilaclama

Gemi İlaçlama

admin | Eylül 26, 2019 | 1

Gemi İlaçlama, Başarı Böcek İlaçlama bünyesinde sunulmakta olan profesyonel ilaçlama hizmetlerinden biridir. Geliştirmiş olduğumuz etkili ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaştığımız gemi ilaçlama hizmetlerimiz ile vapur, gemi, yat,…

uskudar-bocek-ilaclama

Üsküdar Böcek İlaçlama

admin | Mayıs 11, 2019 | 5

Üsküdar Böcek İlaçlama, Başarı Böcek İlaçlama bünyesinde faaliyet göstermekte olan önemli ilaçlama servislerinden biridir. Tecrübeli ilaçlama ekipleri ve etkili ilaçlama yöntemleri ile tüm haşere ve kemirgen problemlerini kısa sürede ortadan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir